Millised välismaised staarid osalevad kergejõustiku U23 EM-il Tallinnas?

02. juuli 2021

8.-11. juulil toimuvad U23 vanuseklassi kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused toovad Tallinna Kadrioru staadionile võistlema ka mitu maailma tipptegijat, kes võivad meie kodustaadionil purustada nii mõnegi rekordi.

Põnev võistlus ootab ees naiste kõrgushüppes, kus võistlustulle asuvad kaks tütarlast, kelle isiklik rekord on üle 2 meetri. Nimelt on oma osalemise kinnitanud noor superstaar, 2019. aasta Doha maailmameistrivõistluste hõbemedalist, 19-aastane ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh, isikliku rekordiga 2.06 meetrit. 

Lisaks temale võistleb kõrgushüppes valgevenelanna Karyna Demidik, kelle isiklik rekord on 2 meetrit. Võrdluseks saab tuua 2016. aasta Rio olümpiamängud, kus oli naiste kõrgushüppe esikolmiku tulemus võrdselt 1.97 m, seega võib Kadrioru staadionilt oodata viimastest olümpiamängudest veelgi kõvemat taset. Kindlasti on ohus U23 Euroopa meistrivõistluste rekord, mis on täna 1.98 m.

Samuti tasub 8.-11. juulil pöörata pilk Kadrioru staadioni kettaheite sektorisse. Naiste kettaheites näeme võistlustules hollandlannat Jorinde van Klinkenit, kes juhib tulemusega 70.22 m täiskasvanute hooaja edetabelit, edestades seejuures ka kahekordset olümpiavõitjat Sandra Perkovići. Ohus on võistluste rekord 64.40 meetrit.

Meeste kettaheites astub areenile maailmatasemel sloveenlane Kristjan Čeh, kes on heitnud sel hooajal ketast üle 70 meetri. Noormehe värskeks isiklikuks rekordiks on 70.35 m, jäädes sellega maailma hooaja edetabelis napilt 20 sentimeetriga alla maailmameister Daniel Stahlile. Robert Hartingu nimel olev U23 EM rekord 64.50 m väriseb.

Samuti tuleb Kadriorgu võistlema Eesti mitmevõistluse fännidele tuttav nimi Simon Ehammer, kes on tänavu otsustanud kaasa lüüa kaugushüppes ning 110 m tõkkejooksus, pretendeerides mitmele medalile.

Tallinnas astub üles ka 1500 m jooksus Suurbritanniat esindav Jake Heyward, keda ootab muuhulgas koht riigi olümpiakoondises Tokyos. Heywardi isiklik rekord 1500 meetris on eelmisel kuul joostud 3:33.99, millega juhib ta Euroopa U23 1500 m jooksu edetabelit. Heyward püüab kindlasti teist kuldmedalit 2017. aasta U20 EM-i kulla kõrvale.

Naiste 100 m tõkkejooksust võib kujuneda Tallinnas toimuva nelja päevase võistluse üks tipphetki. Üles astuvad poolatar Pia Skrzyszowska, kes on 2019. aasta U20 EM-i hõbemedalist ning värske Euroopa võistkondlike meistrivõistluste võitja ning prantslanna Cyrena Samba-Mayela, kes võitis eelmisel nädalal Prantsusmaa tiitli ning juhib U23 edetabelit tulemusega 12.75 m.

Nende nimede kõrval asuvad Tallinnas kuldmedali nimel võistlema paljud U23 vanuseklassi Euroopa hooaja tippmarkide omanikud. Kokku on 8.-11. juulil Kadrioru staadionil U23 kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel võistlustules üle 1100 Euroopa parima sportlase. Sealhulgas rakendub kõigile ametlikult akrediteeritud väliskülalistele ohutuse tagamiseks COVID-19 ennetusprotokoll – meetmete seas on Eestisse sisenemise eelduseks negatiivse koroonatesti tulemuse esitamine. Võistlejaile kehtib nõue, et test peab olema tehtud maksimaalselt 48 tundi enne riiki sisenemist.

Eesti koondist esindab tugev 25-pealine U23 koondis, kellest mitmed on ka värsked Eesti meistrid ning pretendeerivad nüüd ka Euroopa tasemel medalitele.

Ajaloos esmakordselt korraldatakse Eestis kahel järjestikusel nädalal nii U23 kui U20 vanuseklassi kergejõustiku Euroopa meistrivõistlusi. U23 vanuseklassi võistlustele järgnevad 15.-18. juulil U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Suurvõistlustele on võimalik kaasa elada nii staadionil kohapeal kui ka ERR otseülekande vahendusel.

Osta pilet Piletilevist ning tule ela sordi tipphetkedele kaasa!

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingupartner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB Eesti, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

Tagasi uudiste nimekirja

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru