Kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa meistrivõistluste medalil on Tallinna panoraam ja staadionikurv

30. juuni 2021

Täna avalikustatud kergejõustiku U20 ja U23 Euroopa Meistrivõistluste medalil on kujutatud Tallinna panoraam ja staadionikurv. Suurvõistlusteks valmib kokku 88 medalikomplekti, mille nimel tuleb Tallinnasse kõrgeid kohti püüdma üle 2000 noorsportlast üle kogu Euroopa.

Medali ideekavandi autori Jarmo Jaaku sõnul sümboliseerib medal noorte sportlaste jõudmist tippu ja tutvustab võistluste toimumiskohta. “Medalil on õhupalli kuju, medalil on kujutatud Tallinna panoraam ja staadionikurv,” ütles Jarmo Jaaku.

Eesti ühe tituleerituma sportlase ja medalikonkursi žürii liikme Gerd Kanteri sõnul on tema medalikapis mitmeid medaleid, millel on kujutatud toimumiskohtadega seotud detaile. “Uuel medalil on Tallinna tunnus väga ilusasti välja toodud. See on igati väärikas medal, mille nimel tasub pingutada. Soovin Eesti koondisele palju edu ja meil on võimalus näha, et on põhjust mõned neist medalitest koju jätta. kutsun kõigile neile Kadrioru staadionile kaasa elama,” ütles Gerd Kanter.

240 üksikala ja 96 teatejooksu medalit

U23 vanuseklassi võistlused saavad avapaugu 8. juulil ning juba samal päeval riputatakse võitjatele kaela esimesed medalid. Kokku antakse U23 ja nädal hiljem toimuvatel U20 võistlustel välja 240 üksikala medalit ning 96 teatejooksu medalit. Kahe nädalavahetuse peale kokku võtab Euroopa suurvõistlusest osa üle 2000 sportlase ja need on selle aasta suurimad kergejõustiku tiitlivõistlused Euroopas.

Medalikonkursile laekus 22 kavandit. Võidumedali valis välja žürii koosseisus 2011. aasta U20 EM odaviske võitja Liina Laasma, 2021. aasta U20 EMile normi täitnud sportlane Jekaterina Mirotvortseva, Eesti kõige rohkem tiitlivõistluste medaleid võitnud kergejõustiklane Gerd Kanter, kergejõustikutreener, illustraator ja karikaturist Anti Veermaa,  Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingupartner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB Eesti, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

Tule ela medalivõitjatele kaasa – osta pilet Piletilevist!

 

Tagasi uudiste nimekirja

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru